

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 60 V |
| Tolerance | 25 % |
| Length | 3.2 mm |
| Width | 2.4892 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Height | 1.9 mm |
| Packaging | Reel |
| Depth | 2.5 mm |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Impedance | 500 Ω |
| Type | Power Line |
| Current Rating | 2 A |
| DC Resistance (DCR) | 40 mΩ |
| Max Current Rating | 2 A |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 10 months ago) |
| Shielding | Unshielded |
| Number of Lines | 2 |
| Inductance | 1.7 µH |
| Max DC Current | 2 A |
| Schedule B | 8504500000 |
Stock: 20606
Distributors
pcbx
Unit Price$0.46337
Ext.Price$0.46337
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.46337 | $0.46337 |
| 10 | $0.39156 | $3.91560 |
| 25 | $0.35309 | $8.82725 |
| 50 | $0.34531 | $17.26550 |
| 100 | $0.33770 | $33.77000 |
| 300 | $0.31697 | $95.09100 |
| 500 | $0.29751 | $148.75500 |
| 1000 | $0.27187 | $271.87000 |
| 3000 | $0.26494 | $794.82000 |
| 5000 | $0.25819 | $1290.95000 |
